فلیکر چیست؟

فلیکر چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید

فلیکر لامپ باعث اختلال در بینایی خواهد شد! فلیکر لامپ ال ای دی تنها چشمکی که برای سلامتی انسان مضر است! فلیکر چیست؟ سوسو زدن لامپ ال ای دی را فلیکر می‌گویند اما این مسئله به این تعریف ختم نخواهد شد. در ادامه مقاله بلاگ آسیا پرتو به بررسی فلیکر لامپ می‌پردازیم. همچنین راه تشخیص این نقص سیستم روشنایی را بررسی می‌کنیم.

با خواندن این محتوا به زبان ساده از مضرات و راه تشخیص فلیکر لامپ آگاه خواهیم شد.

فلیکر چیست؟ یک چشمک مخرب!

فلیکر لامپ چیست؟ فلیکر لامپ به معنی تغییرات بسیار سریع در شدت روشنایی است. چشمک زدن لامپ بسته به فرکانس قابل مشاهده یا غیر قابل دیدن است. چشمک زدن لامپ در فرکانس 3 تا 70 هرتز باعث تشنج افراد مبتلا صرع حساس به نور است. اما فرکانس 60 تا 80 هرتز در طولانی مدت، سردرد‌های شدید و اختلال در بینایی به همراه دارد. اما این پایان ماجرا نیست فلیکر لامپ باعث خستگی، تشدید حملات میگرنی، کاهش توانایی خواندن است.

فلیکر لامپ

فلیکر لامپ چیست؟ یک اختلال و نقص در سیستم روشنایی است.

اگر فلیکر قابل مشاهده نباشد، طبق مطالعات اثر نامطلوبی بر انسان می‌گذارد. برای آشنایی با مفهوم شدت نور لطفا به مقاله شدت نور چیست مراجعه کنید.

تشخیص و رفع فلیکر لامپ چگونه است؟

یک روش غیر دقیق برای تشخیص فلیکر لامپ (flickr) استفاده از دوربین گوشی هوشمند است. تنها راه رفع نویز فلیکر استفاده از درایور‌هایی با طراحی پیچیده است. اما در صورت تشخیص فلیکر در لامپ ال ای دی باید این لامپ را هرچه سریع‌تر تعویض کنید. اگر در لامپ ال ای دی فلیکر یا سوسوزدن مشاهده کردید، نشانه کیفیت پایین در تولید لامپ است. لامپ‌های ال ای دی به دلیل کیفیت پایین درایورها دچار فلیکر خواهند شد.

در مواردی که فلیکر لامپ دارای فرکانس 80 هرتز است، احتمال تشخیص توسط چشم انسان وجود دارد.

لامپ ال ای دی باکیفیت، فناوری در روشنایی که امروز، کمترین آسیب را به انسان و محیط زیست وارد می‌کند. لامپ‌های ال ای دی خانگی یا تجاری استاندارد باید فلیکر صفر یا Free Flicker باشند. برای آشنایی با لامپ ال ای دی لطفا به صفحه لامپ LED چیست مراجعه کنید.

فلیکر لامپ چیست؟ یک نشانگر کیفیت لامپ ال ای دی است

فلیکر لامپ یک چشمک مخرب در سلامتی شما است. فلیکر یا سوسو زد باعث تشدید سردرد و حمله در بیماران سرع خواهد شد. همچنین باعث خستگی حتی در مواردی اختلال در بینایی است. آیا بازهم راجع‌به فلیکر سوالی در ذهن دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه نظرات و سوالات خود را به ما انتقال دهید. همچنین این صفحه را برای کسانی که به سلامت بینایی آنها اهمیت می‌دهید، ارسال کنید.

در آسیا پرتو به نور چشم‌های شما اهمیت می‌دهیم. به همین دلیل لامپ ال ای دی ما از 4 مرحله تست عبور می‌کند. لامپ LED آسیا پرتو دارای بالاترین بهره نوری در میان لامپ‌های ایرانی است. در آسیا پرتو کیفیت تنها شعار نیست بلکه عملکرد ما است. برای خرید از آسیا پرتو با شماره واتساپ ما 09122999567 تماس بگیرید. همچنین برای خرید حضوری به نماینده ما به نام شهر آفتاب در لاله زار با شماره تلفن 66342000-021 مراجعه کنید.

سوالات متداول

یکی از علت های مهم سوسو زدن لامپ یا فلیکر کیفیت پایین لامپ ال ای دی است.

به زبان فوق ساده فلیکر یعنی چشمک زدن لامپ که آسیب زیادی به چشم می زند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *